2017 Yılı Bayi Toplantılarımızı Tayland ve Filipinler de Gerçekleştirdik

Başak Çatı & Cephe Sistemleri olarak her yıl düzenlenen Bayi Toplantıları ritüelini bu sene de Tayland-Pattaya ve Filipinler-Manila ile gerçekleştirdi.

27 Şubat-07 Mart 2017 tarihlerinde Tayland-Pattaya’ da Başak Çatı ve Cephe Sistemleri Bayileri ve satış grubu bir araya gelerek güzel bir organizasyonda buluştular. İsmini daha sonraları Büyük Kral Taksin (King Taksin the Great) olarak anılacak Siyam Kralı Phraya Tak’dan alan şehir, 1950’lerin sonlarına kadar küçük bir balıkçı köyü olarak kalmıştır. 1964’de belediyeye dönüşmüştür. Vietnam savaşına katılan Amerikan askerleri, Pattaya’yı bir dinlenme mekanı olarak kullanmaya başlayınca büyümeye başlamıştır. 1978’de şehir olmuştur.

Pattaya' da 7 gün kalan ve Pattaya’nın doğal yeşil dokusu ve güzellikleri adına gezilecek tüm yerleri kapsayan geniş kapsamlı bir tur düzenlendi. Katılan bayilerimizin her konuda memnuniyetini düşünerek, Türk damak tadına göre hazırlanan yemeklerin bulunduğu restoranlarda yemek organizasyonları yapıldı, tüm Başak Ailesi geniş bir tur organizasyonu ile hoş vakit geçirdi. Botanik Bahçesi, Timsah Çiftliği Turu ve Mercan Adası gezisi ile şehrin tarihi ve turistik bölgelerini gezen bayiler, egzotik ortam ve turistik bölgenin tadını çıkardı.

Gezilerin ikincisini 18 – 25 Mart 2017 tarihleri arasında Filipinler’ in en meşhur ikinci şehri Manila’ da gerçekleştiren Başak Kiremit, keyifli bir geziye ev sahipliği yaptı.

Angeles City gezisi ile başlayan gezide; şehirde bulunan ve İspanyollardan kalan birçok tarihi yapı dikkat çekti. Holy Rosary Kilisesi, Bale Herencia, şehrin kurucusunun ikametgahı Bale Matua ve Amerikalı askerlere ait 1990 yılından kalma Clark Museum gezileri ile tarihe bir dokunuş yapan katılımcılar şehir turu yaparak İspanyol askeri gücünün merkezi olan Santiago Kalesi, Filipinlerdeki en eski kilise olan ve 1587-1606 yılları arasında inşa edilen San Augustin Kilisesi ve Imelda Marcos’ un talimatı ile restore edilen ve tipik bir İspanyol koloni evini tanıtan Casa Manila’ yı da gezdi. SUBİC TUR ile Zoobic Safari, Ocean Park ve Treetop macerası ile doğayla iç içe keyifli zaman geçirip, CAMAYAN sahilinde deniz ve bembeyaz kumsalın tadını çıkaran kafile, 25 Mart’ta yurda dönüp geziyi tamamladı.