Başak Çatı ve Cephe Sistemleri' nin Şehre Katkısı Devam Ediyor

Kurulduğu günden beri sanata ve emeğe katkı sağlamaya devam eden Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, Tepebaşı Belediyesi’ nin bu yıl 9. kez düzenlediği Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’ nda 9. kez ana sponsor oldu. Anadolu toprağının değerinin bu tarz önemli etkinliklerle artacağına inanan firma, toprağıyla ünlü Anadolu kültürünün yaşatılmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Sanat içeren sosyal projeler, sadece kültürel ve sanatsal ürünlerinin yaratılmasında değil, kentlerin markalaşmasında ve başarılı bir turizm merkezine dönüştürülmesinde de önemli bir rol alır. Eskişehir, ünlü pişmiş toprağını artık gelenekselleşen Sempozyum ile gelecek nesillere aktarıyor. Üretime desteğin sadece üretmekle olmayacağının bilincinde olan yönetim, üretimin esas olduğu çok sayıda etkinliğe destek veriyor. Kurucusu Ali Rıza KARIK’ ın resim öğretmeni olması ve sanata büyük önem vermesi, Başak Çatı ve Cephe Sistemleri' nde halen saygıyla gözetilen ve yaşatılan bir anlayış. Firma bu bayrağı en yükseğe çekebilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.

''Başak Çatı ve Cephe Sistemleri olarak biz de sektörün bir parçası olmanın ve bu kente sahip çıkmanın bilinci içinde Pişmiş Toprak Sempozyumu’ na katkıda bulunuyoruz. ‘’

Anadolu’nun en güzel ve yaşanabilir kentlerinden biri olan Eskişehir, son yıllarda modern ve çağdaş bir kent olma yolunda büyük ilerlemeler elde etti ve dünyada da örnek kent olarak gösterilmeye başlandı. Kentin uluslararası arenada bu değeri kazanmasında düzenlenen kültür - sanat etkinliklerinin önemi büyüktür. Şüphesiz ki bu etkinliklerden en önemlisi olarak da kent kimliği ile özdeşleşen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu' nu sayabiliriz. Gelişen ve küçük bir Avrupa kenti refahına erişen kent kimliği ile özdeşleşen Sempozyum, sanatla toprağı buluşturmaktadır.

Yıllardır varlığını devam ettirmesinde ve ürün kalitesinde etkisi büyük olan Anadolu toprağının değerinin farkında olan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, 5 Eylül 2015 Cumartesi Günü baslayıp 19 Eylül 2015 Cumartesi Günü sona erecek olan 9. Uluslararası Eskişehir Pişmis Toprak Sempozyumu’ nun ana sponsorluğunu yine büyük bir gururla üstlenmiştir. Üniversiteler, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve tüm Eskişehir halkı tarafından sahiplenilen, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli bir tanıtım haline gelen sempozyumun etkisini artırabilmek adına Başak Çatı ve Cephe Sistemleri de üzerine düsen görevi yerine getirmeye devam etmektedir.